www.msreform.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ Понеділок, 17 грудня 2018 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Комітет по децентралізації та реформам Дніпропетровської облдержадміністрації >> Новини
У Васильківському районі обговорили питання децентралізації державної влади та реформи місцевого самоврядування
Версія для друку Написати листа
31 липня поточного року у Васильківській районній державній адміністрації відбулося виїзне засідання регіонального комітету з реалізації в Дніпропетровській області Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні.

У роботі наради – тренінгу взяли участь голова Васильківської райдержадміністрації та районної ради Т.Г.Мозгова та І.В.Савінська, голова Синельниківської РДА та районної ради Ю.І.Мартиненко та Н.В.Задорожня, голова Покровської райдержадміністрації О.В.Кузьменко та заступник голови райради Є.В.Фісак, а також представники органів місцевого самоврядування, органів державної влади, керівники ряду підприємств, організацій, установ, політичних партій та громадських об’єднань Васильківського, Покровського та Синельниківського районів.

Відкриваючи нараду, очільниця Васильківщини Тетяна Григорівна Мозговащиросердно привітала усіх присутніх та запропонувала хвилиною мовчання вшанувати пам'ять героїчно загиблих військовослужбовців на території Донецької та Луганської областей у ході АТО. Голова РДА зупинилася на питанні щодо необхідності проведення децентралізації влади та реформи місцевого самоврядування в Україні. Як зазначила Т.Г.Мозгова, це питання є одним з найбільш обговорюваних на сьогоднішній день. «Ми розуміємо, аби країна рухалася вперед, необхідно провести системну і серйозну реформу місцевого самоврядування», - наголосила Т.Г.Мозгова

Голова Васильківської райради Ілона Валеріївна Савінська акцентувала увагу присутніх на відповідальності представників місцевого самоврядування та морально – етичних засадах самого процесу реформування. «Адже реформи не здійснюються заради реформ, вони здійснюються для людей. І міжнародний досвід переконує, що в усіх країнах де успішно відбулася децентралізація влади, реформа місцевого самоврядування буде проривом та початком системних змін в економічному та політичному житті громади», - підсумувала свій виступ І.В.Савінська.

У своєму виступі позаштатний радник голови ОДА, член Комітету з децентралізації та реформування місцевої влади Юрій Олександрович Потапов розповів про основні аспекти реформи місцевого самоврядування і, зокрема, у Дніпропетровському регіоні. Ю.О.Потапов ознайомив учасників наради з проблемами в сфері місцевого самоврядування, які сприяли ідеї реформування, а також, з метою, завданнями та термінами реалізації реформи.

Присутні активно обговорювали основні завдання реформи, зосереджуючи увагу на забезпеченні доступності та якості публічних послуг; визначенні обґрунтованої територіальної основи для діяльності органів самоврядування та виконавчої влади; створенні належних матеріальних, фінансових і організаційних умов для здійснення органами місцевого самоврядування власних і делегованих повноважень; максимального залучення населення до прийняття управлінських рішень та встановл енні механізмів державного контролю з законності рішень органів місцевого самоврядування.

Яскравим і діловим був виступ голови Синельниківської РДА Юрій Іванович Мартиненка , який свого часу, з вищезазначених питань, проходив стажування у сусідній Польщі. Промовець виклав своє бачення діючої систему місцевого самоврядування в Україні та Синельниківщині. А також про системи планування території громад у призмі проекту Концепції. Він зазначив, що «метою концепції є визначення напрямів, механізмів та строків формування ефективного місцевого самоврядування спроможного максимально забезпечити надання якісних та доступних послуг». Поряд з цим, передбачається задоволення інтересів громадян в усіх сферах життєдіяльності на відповідній території. Складовою частиною цієї концепції є також узгодження інтересів держави та територіальних громад.

Підводячи підсумки роботи наради-семінару, Т.Г.Мозгова акцентувала увага присутніх, що вже зараз, не чекаючи початку реформи, необхідно комплексно задіяти всі наявні на місцевому рівні можливості з наповнення місцевих бюджетів і максимально використовувати існуючі на території рад ресурси. Рекомендувала сільським, селищним головам розглянути та обговорити Концепцію, з метою вироблення узгоджених пропозицій, під час проведення Дня депутата, інформаційних зустрічей, громадських слухань, зустрічей з територіальними громадами, сходки громадян, «круглих столів» та направити свої пропозиції, зміни і доповнення райдержадміністрації та районній раді.

Загалом виїзна нарада-тренінг пройшла у формі жвавої дискусії довкола майбутньої реформи, де кожен з учасників мав змогу висловитись, внести свої пропозиції та враховуючи свій досвід в органах місцевого самоврядування та органах виконавчої влади.
Версія для друку Написати листа

Підписка на новини
Підписатись
Призупинити підписку
RSS

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор