Комітет по децентралізації та реформам Дніпропетровської облдержадміністрації
www.msreform.dp.gov.ua


22 липня 2014 року у Верхньодніпровську відбулося виїзне засідання Регіонального комітету з реалізації в Дніпропетровській області концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні.

На засіданні взяли участь керівництво Верхньодніпровського і Криничанського районів, у тому числі міські, селищні, сільські голови, трудові колективи, депутати місцевих рад, громадськість.

Основним спікером заходу був позаштатний радник голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації Володимир Михайлович Олійник.

За словами радника голови облдержадміністрації реформування територіального устрою України відбуватиметься з метою реалізації соціальних гарантій, прав та свобод кожного громадянина країни.

Так, передбачається створення чотирьох рівнів: первинна ланка, районний рівень, обласний рівень та загальнодержавний рівень.

Первинна ланка передбачає дотримання рекомендованої чисельності територіальної громади в розмірі 10-14 тисяч мешканців, а також обов’язкову передачу їй виключного переліку повноважень, а саме:
- забезпечення місцевого населення необхідними адміністративними послугами;
- забезпечення базовим рівнем медичної допомоги;
- забезпечення існування місцевого осередку з охорони правопорядку та захисту від надзвичайних ситуацій;
- забезпечення дошкільною та середньою освітою.

Районний рівень:
- забезпечення населення ІІ-м рівнем медичної допомоги;
- забезпечення середньо-спеціалізованою освітою.

Обласний рівень надасть змогу громадянам отримувати спеціалізовану медичну допомогу, а також отримувати необхідні адміністративні послуги ІІІ рівня.

Володимир Михайлович підкреслив, що реалізація цього масштабного і так необхідного неможливе без внесення відповідних змін до Конституції України, Бюджетного кодексу України, Податкового кодексу України, низки законів в галузі державної служби та місцевого самоврядування. Такі проекти вже успішно втілилися у інших посткомуністичних країнах Східної Європи, зокрема у Польщі, Румунії, Болгарії тощо.

Головною вимогою функціонування такого механізму в країні є жорстке дотримання «Субсидіарного принципу», який передбачає передачу максимального обсягу повноважень на первинну ланку з забезпеченням можливості їх обов’язкової реалізації.

Учасники засідання підкреслили, що успішне втілення зазначеної концепції неможливе без прямого взаємного діалогу.